Jeśli to prawda, to może być to jedna z większych afer IVRP. Korupcja polityczna z handlem ludzkim życiem w tle. Dzisiaj wiemy czym zajmowała się firma Vinci NeoClinic genetic therapy. Oferowaniem za ogromne pieniądze terapii genowej leczącej niemal wszystkie nieuleczalne choroby od Parkinsona po nowotwory. A dokładnie za pośrednictwo w terapii w Meksyku w klinice hmc, gdyż w Polsce i Europie ta metoda do większości chorób nie jest stosowana, ze względu na zbyt wczesny etap badań i zbyt duże ryzyko powikłań i śmierci. (Link do art na końcu).

Siemoniak: -Ajchler podczas spotkania powiedział, że za pośrednictwem posła Mejzy udało mu się dotrzeć do premiera Morawieckiego, który podjął korzystne decyzje dotyczące finansowania tych terapii, więc nazwisko pana Mejzy jako tego, który był głównym łącznikiem, pojawiało się wielokrotnie.

Sam poseł Ajchler: -„pojawiła się teraz nowa generacja leczenia, która polega na terapii genowej. Przekonałem premiera, żeby w to zainwestować”. Mowa jest o 10 eksperymentalnych zabiegach. Jakoś „przypadkiem” w sprawie tej terapii łącznikiem był Mejza, „specjalista” od terapii genowych (licencjat ze stosunków międzynarodowych). Zainwestować w co, w kogo, w firmę Mejzy?

Rodzi się pytanie, gdzie, w jakiej klinice miałoby dojść do tych 10 eksperymentalnych zabiegów sfinansowanych z budżetu państwa? Lekarze jednoznacznie wskazują, że terapia genowa dzisiaj jest na etapie eksperymentów i przestrzegają przed jej stosowaniem przed zakończeniem badań. PS Uwaga: firma VinciNeoClinik założona ok. 1,5 roku temu wystawiła fakturę proforma dla chorej na mukowiscydozę Poli.

Dostarczyli ją wspólnicy i współpracownicy Mejzy. Opiewa ona na kwotę 170 000 $ plus 130 000 $ za badania i przygotowanie do terapii, razem 300 000 $. Jest podane konto do przelewu, nr SWIFT. Termin płatności 170 000 $ to 90 dni.

Nie udało się zebrać tej kwoty. Pieniądze na szczęście w nieszczęściu nie zostały przelane. Zostały rozbudzone nadzieje. Ale próba wyłudzenia pieniędzy była. Nie pojęte jest tłumaczenie Mejzy, że nic na tym nie zarobił, a nawet stracił, i to ma zamknąć sprawę? A jeśli zamaskowany złodziej napada na bank, ale ostatecznie nie udaje mu się go obrabować, to jest przestępcą czy nie? Mnie bardzo interesuje odpowiedź premiera na pytanie: czy to prawda, że za pośrednictwem Mejzy spotkał się z posłem Ajchlerem i obiecał mu finansowanie 10 terapii i w czyjej, i w jakiej firmie? Mejzy? Tej z obrazka z google?

Uwaga: strona Vinci NeoClinic zniknęła z Internetu, ale kiedy wklepiecie jej nazwę, pojawiają się nawet godziny otwarcia i polski telefon. Czyj? Firma w wersji amerykańskiej, która wystawiła fakturę proforma dla chorej Poli, jest łatwa do wygooglowania. Pod adresem „wielkiej i nowoczesnej kliniki” mieści się jakiś mały domek na prerii. Tam miały być leczone najtrudniejsze przypadki nowotworów, Parkinsona, mukowiscydozy…?

Z dokumentów, które można wyszukać w Internecie, firma została założona w roku 2020 za kilkaset dolarów. Przedłużenie ważności „martwej” firmy kosztowało 50$. Wygląda to na typowego „słupa”. To tam miało trafić na eksperymentalne leczenie sfinansowane przez rząd, 10 pacjentów obiecanych przez Premiera posłowi Ajchlerowi? Niebywałe.

Linki: https://zielonagora.wyborcza.pl/…/7,35182,27855583,prof…

Pod adresem widniejącym na fakturze proforma dostarczonej przez wspólników Mejzy chorej Poli widnieje to, ta klinika lecząca wszystkie choroby świata:

https://www.google.com/…/data=!3m6!1e1!3m4…

Tu są informacje na temat firmy z faktury: https://wyobiz.wyo.gov/Business/FilingDetails.aspx…