Ja charytatywnie

W całym swoim życiu hołdowałem zasadzie, że warto pomagać, że dobro wraca.

Zawsze z Wami.

23.12.2020 Nie wszystko się udaje, nie wszystkim jesteśmy w stanie pomóc. Ale cieszą nie tylko te duże, ale i te małe kroczki i sukcesiki. Licytacje w ramach koncertu Yamahy dla chorej, ale bardzo dzielnej Ani zakończyły się. Mój wkład za pośrednictwem darczyńców to 2870 zł, i tylko, i aż. Kiedy człowiek zacznie obcować z nieszczęściem, i widzi i strach, i radość z każdego maluteńkiego sukcesu, wtedy nabiera pokory i szacunku do życia. Oby po chmurnych dniach zaświeciło słońce.

Obecnie prowadzę zbiórkę na zakup kołder, poduszek, prześcieradeł, koców dla Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie

No i proszę, jest efekt.

Ho ho ho Jadą prezenty, jadą. „Mała” rzecz, a jak cieszy. Dziś Pierwsza odsłona pomocy dla DPS. Właśnie dostarczyliśmy busa prezentów dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Ci ludzie, najczęściej bez rodzin, a jeśli już, to często zapomniani, samotni, też zasługują na odrobinę luksusu. Dzięki Waszemu wsparciu i mega pomocy mojego przyjaciela Marka Humińskiego z firmy Kampol, który odpowiedział na moją prośbę, przekazaliśmy dzisiaj kołdry, poduszki, materace z merynosa i kaszmiru o wartości 13 185 zł. Pomaganie sprawia mega radość i dla obdarowywanych, i dla obdarowujących. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli moją zbiórkę na zrzutce.pl. Bardzo nisko się przed Wami kłaniam, w imieniu swoim i pensjonariuszy i dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Jutro druga odsłona naszej wspólnej akcji z Nowosolską Paczką. Dziękuję Uli Werwickiej, która wciąż inspiruje mnie do działania.

Do dziś, przez lata…

brałem udział w bardzo wielu akcjach charytatywnych i pomagałem ludziom i organizacjom.

—- W roku 2015 wziąłem udział w koncercie charytatywnym „Warto pomagać”. Zaśpiewałem na scenie wraz z takimi gwiazdami jak Michała Szpak, Dorota Miśkiewicz czy Natalia Kukulska.

Kliknij: https://fb.watch/20lFeimXGk/

— Przekazałem 48 tysięcy złotych dla organizacji społecznych pożytku publicznego

Wszystkie pieniądze, jakie otrzymałem w formie zwrotu poniesionych nakładów na kampanię wyborczą do Senatu przekazałem potrzebującym.

(kliknij w link) https://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,26151322,senator-tyszkiewicz-rozlicza-swoja-kampanie-a-zwrot-od-panstwa.html

Lista na końcu.

— W czasie trudnym dla nas wszystkim, jakim jest pandemia, od pierwszego dnia organizowałem pomoc dla potrzebujących. Przekazałem do szpitala, Domu Pomocy Społecznej sprzęt i wyposażenie wartości blisko 120 000 zł. Kupiłem to za środki własne i pieniądze uzbierane od dobrych ludzi. Warto pomagać. Tuż na początku pandemii dostarczyłem do szpitala 500 masek. Zbieraliśmy materiał i gumki i sami z żoną szyliśmy maseczki. Podarowałem szpitalowi 20 namiotów barierowych, 34 profesjonalne urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń szpitalnych, ozonatory i wiele innego sprzętu.

— Orkiestra Świątecznej Pomocy- od samego początku zawsze grałem z Jurkiem Owsiakiem, a nasza wspólna przygoda rozpoczęła się jeszcze dawno, dawno temu na Przystanku Woodstock, który charytatywnie obsługiwałem od strony informatycznej.

Jeszcze będąc prezydentem Nowej Soli w ostatnim okresie mojego urzędowania, na apel dyrekcji i personelu nowosolskiego szpitala o zakup nowego tomografu komputerowego w miejsce wciąż psującego się, starego i nienadającego się do użytku, zorganizowałem akcję wparcia, odwiedziłem wiele samorządów, w tym m.in. prezydenta Głogowa czy burmistrzów Polkowic, sam zrezygnowałem z zakupu samochodu służbowego i całą kwotę miasto przekazało na rzecz tej zbiórki. Zorganizowałem zbiórki indywidualne i koncert charytatywny zagrany przez Filharmoników Zielonogórskich. Udało się, najnowocześniejszy na świecie tomograf, ratujący ludzkie życie za blisko 7 mln zł trafił do nowosolskiego szpitala.

Wziąłem udział w ogromnej liczbie akcji charytatywnych, w biegach, koncertach, meczach, licytacjach…

Przekazałem w 2020 r. na organizacje społeczne pożytku publicznego blisko 50 000 zł.

Lista organizacji do których trafiła pomoc w ramach pieniędzy jakie przekazałem:

STOWARZYSZENIE RELACJA 
UL. KOŚCIUSZKI 24E w Nowej Soli (praca z rodzinami DDA, uzależnionymi, warsztaty wychowawcze dla rodziców, zajęcia dla dzieci, wsparcie rodzin wychodzących z nałogów – nie tylko alkoholowych!, wsparcie pedagogiczne, psychiatryczne, psychologiczne – tzw. pierwsza pomoc kryzysowa…)    
NOWOSOLSKIE STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTÓW „ODRODZENIE” 
UL. DRZYMAŁY 4 Nowa Sól    
POLSKI CZERWONY KRZYŻ, LUBUSKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA UL. JEDNOŚCI 22 B, 65-018 ZIELONA GÓRA Rejonowy Oddział PCK – ŚWIETLICA „Perełki” (główny organizator zajęć dla dzieci, wakacyjnych i świetlicowych, dla dzieci rodzin z problemami, kierowanych przez psychologów szkolnych, pedagogów szkolnych, dzieci w ten sposób wyciągane z niekorzystnego środowiska, wspierane)    
Nowosolskie Stowarzyszenie Ludzi Działających na rzecz Trzeźwości w Polsce Stowarzyszenie OGNIWO Ul. Muzealna 46
67-100 Nowa Sól        
Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Nowosolskie Ul. Topolowa 4, Nowa Sól    
Stowarzyszenie Działające na rzecz SOSW „RADOŚĆ” Ul. Arciszewskiego 13, Nowa Sól (stowarzyszenie działające na rzecz dzieci-uczestników ośrodka szkolno-wychowawczego, realizujące dodatkowe zajęcia, m.in. wspierające wybrane grupy np. osób z autyzmem, które mają szczególne potrzeby)  
Stowarzyszenie dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż nie będę sam”
ul. Wróblewskiego 9, Nowa Sól (organizator WTZ i mieszkań chronionych w NS)  
Nowosolska Paczka ul. wojska Polskiego 18/5, Nowa Sól    
 
Fundacja Spełnienie  Szprotawa
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „RADOŚĆ ŻYCIA”  Żary
STOWARZYSZENIE POMOCY OSOBOM Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA BLIŻEJ AUTYZMU Wschowa  
STOWARZYSZENIE AMAZONEK WSCHOWSKICH
Żagańskie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka
STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM „SPESIAKI”  
Stowarzyszenie Otyńskie „Zmień z nami Świat”
KOŻUCHOWSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH AGOS
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PRZYSTAŃ Bytom Odrzański