Moje ważne wydarzenia

Ojciec Medard

Dobry duch Nowej Soli, Ojciec Medard, najdłużej żyjący Kapelan Powstania Warszawskiego, którego imieniem, za Jego życia, nazwaliśmy rondo w centrum Nowej Soli, obok Kościoła Św. Antoniego i obok Zakonu Kapucynów. Miałem ten wielki zaszczyt być przyjacielem tego wielkiego i dobrego człowieka.

W otwarciu ronda uczestniczył Andrzej Duda, którego odebrałem z dworca, gdzie przyjechał pociągiem z Warszawy, żeby tego dnia w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jako ówczesny minister w Kancelarii Prezydenta, wręczyć Krzyż Kawalerski Ojcu Medardowi.

Z Ojcem Medardem na Wigilii Miejskiej 2007

Owacje na stojąco w Krakowie

Takich chwil się nie zapomina. Nagroda główna odbierana przeze mnie na wielkiej gali w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej, to jedno. Kiedy w pierwszym rzędzie siedzi Premier Szydło, profesorowie, znakomitości samorządu, prezydenci największych polskich miast, z gospodarzem, Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim na czele, a ja po swoim przemówieniu dostaję owacje na stojąco przez blisko 10 minut, to takie chwile pozostaną w pamięci do końca życia.

Wielka Gala w Krakowie.

II wśród Polskich Prezydentów, V wśród wszystkich Prezydentów w 100 letniej historii polskiego samorządu

Książka i o mnie

Kliknij tutaj: https://www.facebook.com/samorzadni2019/videos/577410912740120

Przygoda zwana .Nowoczesna

To co się wydarzyło na Torwarze, nie zapomnę do końca życia. Nie zapomnę tej energii, optymizmu, nadziei…

Nie zapomnę ponad 7 tysięcy ludzi pełnych zapału i chęci działania i zmieniania Polski na lepszą. Miałem zaszczyt występować na scenie przed tak szacownym audytorium. Szkoda tylko, że później się wszystko potoczyło, … tak jak się potoczyło.

Add Your Comment