Odwiedziłem dzisiaj Nowosolski „Elektryk”. Jestem pod wielkim, wielkim wrażeniem. Nowa Sól najlepsza w lubuskim, a i w Polsce myślę, że jesteśmy w ścisłej czołówce pod względem zaplecza do szkolenia zawodowego. Zawdzięczamy to cichym bohaterom, którzy robią swoje bez fanfar i fleszy. Dla mnie takim bohaterem jest Grzegorz Königsberg ze swoją załogą. To ludzie, którzy oprócz należytego wykonywania obowiązków, wkładają w swoją pracę serce. To są prawdziwi pasjonaci. Jako prezydent miasta często bywałem CKZiU.

Uczestniczyłem w pracach koncepcyjnych i przygotowaniach do pisania projektów na pozyskanie środków z UE na tę inwestycję, odwiedzałem wielokrotnie szkołę i warsztaty z kolejnymi inwestorami z Polski, Japonii, Chin, Niemiec…, przekonując ich do współpracy w cyklu szkolenia zawodowego. Ze strony powiatu ukłony dla Sylwii Wojtasik za nadzór edukacyjny i wicestarosty Waldka Wrześniaka, który nadzorował samą inwestycję. Projekt prowadzony przez powiat, a realizowany przez dyrektora szkoły z załogą, w sumie opiewa na ok. 15 mln zł.

Efekt piorunujący. Nowoczesna i przyjazna uczniom baza. Najnowocześniejszy sprzęt, choćby do nauki mechatroniki. Unikatowa pracownia do pracy z wysokimi napięciami. Najnowocześniejsze obrabiarki numeryczne… a obok odratowane z Dozametu i odrestaurowane stare tokarki z 56 roku, w 100% sprawne. Są też stanowiska tradycyjne, czyli imadło i pilnik. Ja do dziś pamiętam bezbłędnie pozycję do pilnika przy imadle. To też i inżynierowi może się przydać. Zwiedziliśmy też moją szkołę, czyli były Odlewniak.

Pięknie odnowione zaplecze edukacyjne. Tam kiedyś grałem na perkusji i grałem w piłkę. Wszystko się zmieniło, sentyment pozostał. To naprawdę szkoła XXI wieku. Nowa Sól ma super bazę dla rozwoju gospodarczego. Reasumując: chapeau bas dla wszystkich zaangażowanych w projekt. Jesteście wielcy. Ja w ramach moich kompetencji możliwości deklaruję wolę pełnej współpracy.

P.S. Pierwsze zdjęcie jest przy stanowisku nauki dla mi bliskiej mechatroniki. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału Mechaniki Precyzyjnej dzisiaj Mechatroniki.