Wywyższeni i ci poniżeni i sponiewierani samorządowcy, czyli Polska wg standardu: „jak dajo, to biere i jeszcze mi mało”.

A ludzie, gdzie w tym wszystkim są ludzie? Ludzie i w tych niepisowskich miastach i gminach. Drugi sort.

Jeszcze niedawno za każdego samorządowca dałbym się pokroić. Dzisiaj już nie. Kaczyński skutecznie rozbił samorządową solidarność (to słowo „solidarność” brzmi coraz mniej dumnie).

Mam pytanie do „czekistów” (odbiorców czeków), czy kiedy wróci normalność, a wróci, kiedy wróci prawdziwe prawo i prawdziwa sprawiedliwość, to tym okradzionym samorządom, trzeba będzie wyrównać straty?

Wy, dzisiejsi szczęśliwcy, będziecie grzecznie patrzeć jak inni dostają „czeki sprawiedliwości”, a wy nic? Grzecznie ustawicie się na końcu kolejki?

Cudze czy kradzione ponoć nie tuczy. Ponoć. Ja uważam, że lepiej samemu zarobić, niż się upodlić sięgając po cudze. Bo pieniądze nie biorą się znikąd. Żeby komuś coś dać, trzeba komuś innemu to coś zabrać. Kumu? Koledze zza miedzy? Skąd PiS wziął pieniądze na czeki samorządowe? Z długu, jaki wszyscy będziemy musieli spłacić, w tym te biedne samorządy, które dostały figę z makiem.

Te pieniądze pochodzą z długu!!! (BGK wyemitował obligacje). Zadłużenie Polski w ciągu ponad 5 lat rządów PiSu wzrosło z ok. 900 mld zł, do 1500 miliardów. O ile procent w tak krótkim czasie? Kto policzy? Te pieniądze będziemy musieli oddać my wszyscy, ale tych obdarowanych, powinno to mniej boleć. A co z resztą?

Z zażenowaniem oglądałem obrazki uśmiechniętych samorządowców odbierających czeki (które nawet jeszcze nie miały pokrycia) na miliony zł ze wspólnej puli, z rąk partyjnych sekretarzy. Inni koledzy samorządowcy musieli obejść się smakiem.

„A jak już bierzesz zabrane innym, to przynajmniej się z tym chłopie nie obnoś”

Tak, Kaczyński skutecznie rozbił samorządową solidarność. Zabrał jednym, a dał drugim- swoim.

To taki współczesny Janosik, tylko w bardziej wyrafinowanym i podłym wydaniu, bo zabrał też biednym i dał też bogatym. Wczoraj oglądałem u Kraśki rozmowę z moim przyjacielem Jackiem Karnowskim, prezydentem Sopotu, i z Andrzejem Wnukiem, prezydentem Zamościa w temacie podziału środków pomiędzy samorządy w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych (PiS rozdał publiczne pieniądze wg klucza partyjnego przede wszystkim swoim).

Oglądałem ją z zażenowaniem i czekałem, kiedy Jacek zapyta pana prezydenta Wnuka, broniącego metod władzy: „na wnuczka”, czy Zamość otrzymał pieniądze z II i III transzy FIL? Nie zapytał. Szkoda. Ja bym zapytał.

Ja sprawdziłem: 11,5 mln zł otrzymał Zamość, Sopot- ZERO, Lublin- ZERO, Nowa Sól- ZERO….

Wiem, wiem Panie Prezydencie Wnuk, samorządowy dawny kolego, żaden pieniądz nie śmierdzi, szczególnie ten odbierany od swoich. Ciekaw jestem, czy ci wszyscy bohaterscy samorządowcy, odbierający czeki na pieniądze dzielone w skandaliczny, wręcz bandycki sposób, pomyśleli o tym, jak się czują ich koledzy, nie będący w tej uprzywilejowanej przez PiSowców kaście?

Zamość 11,5 mln zł, blisko 10 razy większy Lublin- ZERO. Co Pan, Panie Prezydencie Wnuk odpowiada Prezydentowi Żukowi i Lublinianom? Bo się po prostu należało?

Ponoć warto być przyzwoitym.

Nie osądzam wprost, zadaję pytania. Nie wiem jak ja bym się zachował, jakby „uny dawali”. Tylko ja nie z tych pieszczuchów władzy. Zresztą nigdy za żadnej władzy nim nie byłem. Tak się zastanawiałam, jak by nawet dali, to na 100% bym się nie obfotografowywał z czekami bez pokrycia, będącymi elementem upokorzenia i wstydu, uczestnictwa w rozbijającej samorząd farsie.

Jak uważacie, kiedy minie ten zły czas, a kiedyś minie, czy te skrzywdzone, czy wręcz okradzione (dzielone było wspólne) samorządy, powinny mieć wyrównane straty? Wtedy ci szczęśliwi dzisiaj samorządowcy, odbierające te haniebne czeki obłudy i zakłamania, powinni nie dostać nic i powinni uczestniczyć w takim nowym przedstawieniu? Tak, Kaczyński to mistrz nad mistrze.

Trzeba być naprawdę mistrzem, niestety w tym najgorszym wydaniu, żeby tak skłócić i podzielić społeczeństwo i samorządowców.

———————————————————–

Z portalu Zamość:

❗ Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk odebrał z rąk Wicepremiera Jacka Sasina czek na kwotę 11 500 000 zł, która zostanie przeznaczona na realizację 5 miejskich inwestycji ❗ W uroczystym wręczeniu wzięła udział Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek.Promesy trafiły również do gmin Krasnobród, Łabunie, Sitno, Stary Zamość. Środki pochodzą z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”.