Jest mi potwornie przykro. Właśnie trwa zgromadzenie ogólne Związku Miast Polskich, którego Nowa Sól jest członkiem. Tam toczy się bój o nasze sprawy, o rolę samorządu w Polsce. Prezydenta Nowej Soli Jacka Milewskiego tam nie ma. Jest mi dodatkowo po stokroć przykro, gdyż ja przez kilkanaście lat brałem aktywny udział w pracach ZMP, a przez 5 lat byłem Członkiem Zarządu, jedynym w historii ZMP z Województwa Lubuskiego (zdjęcia na górze). Jednocześnie przez blisko 10 lat byłem Prezesem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

Walczyłem o interesy Nowej Soli, województwa lubuskiego i polskiego samorządu. Godnie reprezentowałem Nową Sól, którą wprowadziłem do pierwszej ligi polskich miast. Mogłem dalej reprezentować Nową Sól w ZMP, tak jak senator Zygmunt Frankiewicz, były prezydent Gliwic, który jest nawet dzisiaj prezesem ZMP.

Prezydent Milewski wygrywając wybory pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Wadima Tyszkiewicza, jednych z pierwszych decyzji jakie podjął razem z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Petreczko, to odwołał mnie z reprezentowania Nowej Soli w Związku Miast Polskich. Senator Zygmunt Frankiewicz nadal reprezentuje Gliwice, tylko, że jego następca, nowy prezydent Gliwic, nie zachował się tak jak Milewski w Nowej Soli.

Dzisiaj się w Łodzi toczy bój o Polskę, a Nowa Sól leży w Polsce, panie prezydencie Milewski. Nie wystarczy zamknąć się w kokonie swoich własnych fobii i uprzedzeń. Nie wystarczy kraść czyjeś marzenia. Może pan jeszcze i rozdać nieszczerze przedwyborczo tonę czekoladek i kwiatków na ulicy, kupionych za publiczne pieniądze, ale tylko nieliczni się dadzą na to nabrać. Niszczy Pan wizerunek Nowe Soli w kraju, który przez lata z mozołem budowałem, i gdzieby nie wybrzmiały w Polsce słowa Nowa Sól, brzmiały one dumnie. I może pan dalej gloryfikować rządowe programy i z Mejzą i wojewodą Dajczakiem budować swoją przyszłość, pytanie tylko czy Nowosolanie tego chcą?

Pyta mnie Rafał Trzaskowski, pytają mnie prezydenci Sosnowca, Łodzi. Gdańska, Legnicy… co się z Nową Solą stało? Co ja mam im odpowiedzieć?