Jak zwykle zbyt emocjonalnie, ale nie mogę zrozumieć rządzących, żeby w czasie kryzysu uderzać w rodaków pracujących za granicą, i w małe i średnie polskie przedsiębiorstwa?

PiS dochodząc do władzy zapowiadał masowe powroty rodaków z emigracji. Teraz w najgorszym z możliwych momencie, uderza w Polaków, którzy ciężko zarobione pieniądze na obczyźnie inwestują w kraju. Jaki będzie efekt? Wielu z nich po prostu zrezygnuje z polskiego obywatelstwa albo przynajmniej z ukochanego kraju się wymelduje. Do tego rząd pod pretekstem tzw. “optymalizacji podatkowej” chce wprowadzić podwójne opodatkowanie spółek komandytowych.

Pretekstem ma być unikanie płacenia podatków przez zachodnie firmy. Tylko spółek komandytowych z zagranicznym kapitałem jest zaledwie 3%!!! Ogromna ich większość to małe i średnie, polskie, najczęściej rodzinne firmy. Wykonywanie takich ruchów w czasie największego kryzysu we współczesnej historii Polski, to albo oznaka braku odpowiedzialności, albo głupoty, albo braku instynktu samozachowawczego.

PiS uderza coraz szerzej i mocniej w coraz większą liczbę grup społecznych. Mam nadzieję, że źle się to dla nich skończy, czego im serdecznie życzę. • Moje wystąpienie w Senacie w sprawie ustawy tzw. abolicyjnej i podwójnego opodatkowania spółek komandytowych (będzie o tym w kolejnym fragmencie mojego wystąpienia).

Kliknij w poniższy link:

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwadimnowasol%2Fvideos%2F429179571416064%2F&show_text=false&width=560

Czego i kogo dotyczy ustawa abolicyjna:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-abolicja-podatkowa-czym-jest-i-kogo-dotyczy

Czego i kogo dotyczą zmiany:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-likwiduje-ulge-abolicyjna-Polscy-emigranci-zaplaca-wyzsze-podatki-7965494.html