Poziom wiedzy rodaków

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu, obejrzyjcie ten załączony materiał. Poziom wiedzy (w tym historycznej), młodych ludzi z tego filmiku, jest porażający. Gdyby tak na biało-czerwonym Narodowym tzw. Marszu Niepodległości zapytać uczestników o podstawową wiedzę historyczną, to niestety mam obawy, że byłby dramat i totalna kompromitacja. Ale może się mylę. Chciałbym. Ciekaw jestem ilu z tych patriotów sięgnęło choćby po Jasienicę? A co do filmiku, to był rok 2017. Jak teraz z wiedzą i nauką „Covidową”? Na jakim fundamencie budować Dumę Narodową.

P.S. Pytanie: „Za co Chłopi dostali Nobla”? Odpowiedź: „Za stroje”.I uwaga: ten filmik nie jest oczywiście obiektywnym miernikiem wiedzy Polaków. Proszę tego tak nie odbierać. Nie wiemy jak był kręcony i czy pokazane są tylko głupie odpowiedzi. Ale wy sami popytajcie ludzi w koło, młodych i starych, jaka jest wiedza na temat choćby historii Polski, która powinna uczyć. Jeśli ktoś siebie uważa za patriotę i prawdziwego Polaka, to powinien posiadać choć minimum z minimum wiedzy na temat swojej Ojczyzny.

I uwaga: nikt nie wymaga, żeby każdy Polak znał na pamięć historię Polski. Nie o to chodzi. Ja też nie znam. Ale to minimum z minimum wiedzy powinni posiadać ludzie, którzy z biało-czerwonymi sztandarami na ulicy demonstrują swoją dumę narodową. Minimum z minimum. No ale jeśli młody Polak nie potrafi na mapie Europy pokazać miejsca gdzie leży Polska, to już dramat i totalna katastrofa.

Kliknij tutaj https://www.youtube.com/watch?v=lOt_6FEUN2g