Zaczynałem jako przedsiębiorca, kontynuowałem jako prezydent przez 17 lat, biorąc aktywny udział w każdej edycji, teraz gram z Orkiestrą jako senator. Licytowałem i byłem licytowany. Cel szczytny- a jakże.
Uważam Jurka Owsiaka za wielkiego człowieka. Poznałem go po raz pierwszy podczas lubuskich edycji Przystanku Woodstock, które to jeszcze w Żarach moja firma CK Vadim obsługiwała pod względem informatyczny. Stare dzieje.

W niedzielę po raz 30-sty zagram z Orkiestrą. Jeszcze szukam pomysłów na wystawienie na licytację ciekawych przedmiotów czy spotkań z moim udziałem.
Będę po raz pierwszy w życiu morsował (żona w strachu) dla WOŚP. Wystawię na licytację unikatowe, piękne wydanie Konstytucji RP z autografem i podziękowaniami od Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Może jakaś kolacja czy obiad ze mną i z moją żoną? Może wspólne zwiedzanie senatu? Może Wy macie jakąś podpowiedź? Jestem otwarty na propozycje.

To wielki dzień dla rodaków o dobrych sercach.
Niestety dla wielu WOŚP jest solą w oku, choć ratuje ludziom życie.
Nie zobaczycie relacji, a jeśli już- to prześmiewczą, w mediach tzw. Narodowych. Trudno oczekiwać relacji, a co dopiero zaangażowania, TVP 3 Gorzów, Radia Zachód czy Gazety Lubuskiej, od jakiegoś czasu Obajtkowej.
Znam też z kolei czołowych nowosolskich polityków, ponoć samorządowych, którzy przez lata obrażali i wyszydzali Owsiaka, bardziej sprzyjając i wierząc bredniom Matki Kurki, niż człowiekowi, którego znakiem rozpoznawczym jest czerwone serduszko. Od niedawna koniunkturaliści przedwyborczo grzeją się w blasku WOŚP, obfotografowując się z logo Orkiestry ze wszystkich stron. Hipokryzja.

Przez 30 lat grania WOŚP i wielkiego wysiłku setek tysięcy ludzi, udało nam się uzbierać +/- tyle, ile rocznie obecna władza wydaje na Ministerstwo Propagandy Kurskiego mieszczące się na Woronicza 17, czyli na TVP.
Tylko, że Owsiak niesie dobro, ratując ludzkie życie, a Kurski sieje propagandę, kłamstwo i nienawiść.
Tym bardziej wszyscy, wybierając dobro, powinniśmy się zjednoczyć w niedzielę wokół ciepła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zagrajmy razem.

PS Na zdjęciu, w górnym lewym rogu, senatorowie Koalicji Obywatelskiej razem z WOŚP. I mnie tam wypatrzycie. Na pozostałych zdjęciach moja gra z Orkiestrą z minionych lat.
Do zobaczenia w niedzielę.