czyli szybki przegląd popołudniowej prasy.

1) Pan Rydzyk skarży się na brak kasy. Na co brakuje panu, panie Rydzyk? Na waciki czy na ptasie mleczko? A tak na poważnie: ten człowiek wyciąga wdowi grosz od biednych ludzi, którzy rzeczywiście walczą o to, żeby przeżyć od pierwszego do pierwszego. Jednocześnie tylko w 5 lat rządów PiS z różnych ministerstw i instytucji redemptorysta mógł dostać na różne projekty nawet 325 mln zł. Ale to już stare dane. Ostatnio blisko 2,2 miliona złotych pieniędzy trafiło z sześciu ministerstw na konta Fundacji Lux Veritatis. Umowy dotyczyły między innymi promowania wstąpienia do Wojska Polskiego, kampanii informacyjnych dotyczących czternastej emerytury oraz zmian podatkowych z Polskiego Ładu. Ale pan Rydzyk, jak twierdzi, „cienko przędzie”. A ja myślę, że jeśli istnieje Bóg i piekło, to czeka go ogień piekielny za całe to zło wyrządzone Polsce i Polakom.

2) Ostatnio się zastanawiałem nad tym, dlaczego telewizja publiczna TVP jest przerywana reklamami? Blisko 3 miliardy publicznych pieniędzy i wpłaty z abonamentów idą na TVP i … totalną propagandę PiS, która reklamami przerywana nie jest, ale filmy, już tak. Do tego gazety regionalne wykupione przez Orlen Obajtka, służące przewodniej partii do prania mózgów Polakom. To może jeszcze nie Białoruś, ale już nie cywilizowana, demokratyczna Europa. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, czy nadchodzące wybory, jeśli się w ogóle odbędą, będą uczciwe? Ja takich wątpliwości nie mam.

3) „PiS zbiera kwity na Tuska od dawna”. I co tu komentować? „Für Deutschland” wypowiedziane przez Tuska w dobrej wierze, a powtarzane tysiące razy przez PiSowską propagandę zbiera żniwo. Cel? Nienawiść! Na nienawiści Hitler zbudował potęgę III Rzeszy. Nienawiść jest i tworzywem, i lepiszczem. Jeśli nie da się dotrzeć do wyborców racjonalnymi argumentami, z powodu ich braku, to władza sięga po nienawiść. Nienawiść zabiła Narutowicza, Adamowicza i jeszcze niestety może zabijać. Nienawiść w duchu chrześcijańskim, na który powołuje się ta władza? Da się to ze sobą pogodzić?

4) Podczas wywiadu przeprowadzonego przez TVP, oczywiście dotyczącego Tuska, staruszka powiedziała do kamery: ” Wszystkich na szubienicę”. Kościół, modlitwa, wybaczenie, kochaj bliźniego swego…, miłość, aborcja i obrona życia… i wieszanie na szubienicach ludzi o innych poglądach. To jest Poska PiS? TVP jest dla mnie organizacją przestępczą, szczującą ludzi na siebie, siejącą dezinformację i kłamstwa, służącą nie Narodowi, a jednej partii. Koniec, kropka. Skutki poniżej, konsekwencje już niedługo.

5) Wschodnia Polska: „PiS miażdży”. W okręgu nr 22 na 11 miejsc w Sejmie, PiS bierze 8, w okręgu nr 23 na 15 mandatów, PiS bierze 10. Jak to zrozumieć? Może ktoś z tych ludzi popierających PiS mi wytłumaczy, dlaczego mimo uwłaszczania się PiSowskich baronów na majątku Państwa, zwykłego złodziejstwa, grabienia publicznych pieniędzy na fanaberie partyjnych aparatczyków, premiera- pospolitego kłamcy, który powie prawdę, kiedy się pomyli, mimo buty i arogancji tej władzy, łamania prawa i Konstytucji… patologii na skalę niespotykaną od 1989 roku, Polacy ze wschodnich rubieży kraju chcą kontynowania grabieży i niszczenia kraju? Jak to możliwe, że Polska Wschodnia, która zyskała najwięcej na członkostwie Polski w UE, chce głosować na Kaczyńskiego, którego największym marzeniem jest wyprowadzenie Polski z Europy? Dlaczego?

6) Kaczyński, Obajtek, Ziobro, Kamiński… oni panicznie boją się przegrania wyborów. To ich może pchnąć do czynów, które nawet nam jeszcze nie przychodzą do głowy. Odpowiedzialność, bardziej niż utrata stołków, może pchnąć ludzi dzisiejszej władzy do czynów wyjątkowo niegodziwych, na które trzeba być przygotowanymi. Taki Obajtek w ciągu kilku lat zgromadził majątek, który pozwoli mu do końca życia pławić się w luksusie. To samo z Morawieckim. Kaczyński majątku ani pieniędzy nie ma, bo ich nie potrzebuje. On ma inne priorytety, on uważa siebie za Mesjasza. Ale wszystkich ich łączy jedno- strach przed odpowiedzialnością, przed ławą oskarżonych i kajdankami. I ten ich strach jest dla Polski i Polaków najbardziej niebezpieczny.