O naszym Prezydencie w końcu usłyszał cały świat. Gdybyśmy żyli w czasach Dostojewskiego, to mistrz pewnie w głównej roli obsadziłby bohatera naszych czasów. A swoją drogą świetnie zaczęły się sprzedawać książki Zulczyka, choć jeszcze trochę do Dostojewskiego mu brakuje. Ale kto wie?Swoją drogą aktorzy kiedyś byli genialni. Łomnicki nie do zastąpienia, chyba że przez naturszczyka.

Uwaga: nie staję po żadnej ze stron. Są granice, których nie wolno przekraczać. Jakie? Do dookreślenia. Chciałbym tylko przypomnieć, że kiedy Prezydenta Komorowskiego szkalowano na skalę nieporównywalną do Dudy, kiedy policja weszła do domu twórcy całej platformy AntyKomor uwielbianej przez stronników Kaczyńskiego, kiedy próbowano pociągnąć do odpowiedzialności twórcę gry, w której trzeba było zabić Komorowskiego albo oblewać go fekaliami, to PiS był cały hapy i chciał likwidacji tego prawa. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Więc do wszystkich dzisiejszych obrońców moralności: tak, będę używał na tej władzy, za kłamstwa, za hipokryzję, za niszczenie kraju, za kompromitację, za staczanie Polski po równi pochyłej… A kiedy wróci normalność, a kiedyś wróci, bez wątpienia problem przekraczania granic jakoś trzeba będzie uregulować.

——————————————————

Tadeusz Łomnicki, najwybitniejszy aktor XX wieku zagrał m.in. Głumowa w „Pamiętniku Szubrawca”, a w Teatrze Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu wystawiono „Idiotę” wg Fiodora Dostojewskiego. Na zdjęciu jako Rewizor, Gogola.